fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

LOT uruchamia nowe połączenie. Tym razem do Turynu

Adobe Stock
Ruszyła sprzedaż biletów LOT-u na połączenia zimowe. Od końca roku przewoźnik zacznie latać w soboty do Turynu z Warszawy i Katowic.

Do Turynu poleci boeing 737-800, który może zabrać 186 pasażerów. Rozkład lotów będzie obowiązywał od 29 grudnia do 23 marca. LOT planując to połączenie myślał przede wszystkim o miłośnikach sportów zimowych, którzy z lotniska w Turynie będą mogli dotrzeć autokarem do ośrodków narciarskich w Alpach włoskich i szwajcarskich (zwyczajowo turnusy narciarskie trwają od soboty do soboty). W taryfach flex i full fex w cenie biletu jest już transport nart.

Rejsy Warszawa - Turyn to pierwsze połączenie LOT-u między tymi miastami. Na trasę Katowice - Turyn LOT wraca natomiast po kilkunastu latach. Wcześniej przewoźnik latał do Turynu sześć razy w tygodniu mniejszym samolotem - embraerem 145.

Turyn jest ważnym ośrodkiem gospodarczym północnych Włoch. O tym, czy połączenie to jest trafione i ma szanse na zwiększenie częstotliwości okaże się już w najbliższy piątek, kiedy to dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles Sergio Marchionne ogłosi strategię na najbliższe lata.  Strategia ma określić przyszłość zakładów FCA w Tychach i Bielsku-Białej. Według powtarzających się pogłosek do Polski ma wrócić model panda, który teraz jest produkowany pod Neapolem, a fabryka w Tychach ma być jedynym zakładem, z którego będzie wyjeżdżała elektryczna „500". Jeśli tak się stanie, na trasie Warszaw - Turyn i Katowice - Turyn LOT może spodziewać się nie tylko narciarzy.

- Uruchamianie nowych połączeń nie byłoby możliwe, gdyby nie rozbudowywanie naszej floty średniego zasięgu – mówi dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT Adrian Kubicki.

Turyn to nie jedyne połączenie LOT-u, z którego mogą korzystać narciarze. W soboty przewoźnik oferuje miłośnikom sportów zimowych także podróże do Genewy (w Alpy francuskie i szwajcarskie) i do Ljubljany (w Alpy Julijskie).

LOT zatrudnia prawie trzy  tysiące pracowników w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Dysponuje 67 samolotami, wliczając w to maszyny Nordiki i leasingowane od Blue Air. W tym tygodniu zaplanowana jest dostawa drugiego z sześciu zamówionych embraerów 195 od spółki leasingowej NAC.

W czerwcu pasażerów LOT-u zaczną wozić dwa kolejne fabrycznie nowe boeingi 737 MAX 8. W czerwcu do floty dołączy też trzeci z nowych boeingów 787-9 Dreamliner. Pod koniec roku przybędą dwa dodatkowe bombardiery Q400, pozyskane w ramach leasingu krótkoterminowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA