fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Rosyjscy przewoźnicy mogą stracić nawet 1,4 mld dolarów przez koronawirusa

Bloomberg
Linie lotnicze na całym świecie liczą straty spowodowane pandemią. Rosyjskie władze liczą, że przewoźnicy z tego kraju mogą mieć straty rzędu 100 miliardów rubli.

Podobnie, jak linie lotnicze na całym świecie, również rosyjscy przewoźnicy lotniczy liczą straty spowodowane przez pandemię Covid-19. Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) poinformowała Interfax o swoich szacunkach, że straty przewoźników sięgną 100 mld rubli czyli 1,4 mld dolarów.

Już teraz zawieszenie lotów do Chin przyniosło, jak twierdzi Aleksander Nieradko, szef Rosawiazji, 1,7 mld rubli strat tylko w lutym. Sytuację rosyjskich przewoźników pogarsza pogłębiająca się deprecjacja rubla wynikająca po części ze spadających cen ropy. Razem z zawieszaniem lotów może to dać mieszankę która grozi bankructwem wielu przewoźników w Rosji.

Nieradko poinformował również, że Rosawiacja razem z resortem transportu Federacji Rosyjskiej pracują nad planem wsparcia dla sektora transportu lotniczego. Wśród przewidywanych działań jest zawieszanie niektórych opłat ponoszonych przez przewoźników.

W Rosji potwierdzono, jak informuje Reuters, 93 przypadki zakażenia koronawirusem. Według władz Federacji nikt w Rosji jeszcze nie umarł z tego powodu.

Przewoźnicy lotniczy mają problemy na całym świecie. Cywilne przeloty praktycznie zamarły w związku z pandemią. Wielu przewoźników wysyła swoich pracowników na bezpłatne urlopy, byle tylko zachować rezerwy gotówki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA