fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Hakerzy dobrali się do Embraera

Bloomberg
Brazylijski koncern lotniczy Embraer padł ofiarą hakerów — przyznała firma w komunikacie. Cyberprzestępcy włamali się do systemu 25 listopada — napisał brazylijski dziennik „O Globo”.

Jak informują Brazylijczycy, hakerzy nie byli jednak w stanie wyrządzić większych szkód, ponieważ włamali się jedynie do jednego systemu, który szybko został wyłączony z operacji. Ale i tak uzyskali dostęp do danych dotyczących działalności tej firmy. Jak informuje firma informatycy Embraera szybko byli w stanie zablokować wszystkie inne wrażliwe dane, mimo tego działalność firmy została na krótko zakłócona.

Embraer, tak jak i inni producenci samolotów na świecie, przeżywa bardzo trudny okres. Dla Brazylijczyków w czasie pandemii COVID-19 dodatkowym ciosem była rezygnacja Boeinga, który planował połączenie produkcji samolotów pasażerskich firm. Wartość tej transakcji była szacowana na 4,2 mld dol. W ten sposób Boeing chciał mieć dostęp do technologii produkcji mniejszych samolotów.

Ale Amerykanie, którzy borykali się z dwoma kryzysami – pandemią oraz uziemieniem Boeingów 737 MAX, w których przez wiele miesięcy nie byli w stanie naprawić oprogramowania. Ostatecznie w końcu kwietnia Boeing zrezygnował z tej transakcji, a Embraer poszedł własną drogą koncentrując się między innymi na produkcji małych odrzutowców korporacyjnych. Przykładem jest wspólny projekt z niemieckich producentem luksusowych samochodów – Porsche.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA