fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

Greta Thunberg autorką roku brytyjskiej sieci księgarskiej Waterstones

AFP
Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg została uznana za „autorkę roku” przez cenioną brytyjską sieć księgarską Waterstones za pozycję „Nikt nie jest zbyt mały, aby coś zmienić”, która jest zbiorem przemówień 16-latki.

Książka szwedzkiej nastolatki, zatytułowana „Nikt nie jest zbyt mały, aby coś zmienić”, to zbiór przemówień, które wygłosiła w ciągu ostatnich kilku lat na temat zmian klimatycznych.

Thunberg ostatni rok spędziła podróżując po świecie, głównie korzystając z transportu publicznego, i rozmawiając ze światowymi liderami na temat zmian klimatycznych. Zachęcała też do udziału w copiątkowych strajkach klimatycznych, które zainicjowała w Szwecji. W ostatnich miesiącach przebywała w Ameryce Północnej, do której dostała się na pokładzie zeroemisyjnego jachtu. Teraz innym jachtem wraca do Europy na szczyt klimatyczny ONZ w Hiszpanii.

mat.pras.

Tymczasem nagroda Waterstones dla książki roku przyznana została dla pozycji „Chłopiec, kret, list i koń” autorstwa Charlie Mackesy, która pokonała „Testamenty”, kontynuację „Opowieści podręcznej” zdobywczyni Bookera Margaret Atwood.

- „Chłopiec, kret, list i koń” to mądra i piękna opowieść wzywająca do miłości, przyjaźni i odwagi - argumentowała Kate McHale z Waterstones. Z kolei „wystąpienia Grety Thunberg były inspiracją dla milionów” - Teraz zebrano je w nowym wydaniu, które silnie ilustruje tę niezwykłą historię - mówiła.

Źródło: rp.pl/ Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA