fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Senat odrzucił nowelizację ustawy covidowej

Posiedzenie Senatu
Fotorzepa, Jakub Kamiński
W piątkowy wieczór Senat zadecydował o odrzuceniu tzw. ustawy covidowej. Przepisy stanowią o tym, że jedynie medycy bezpośrednio skierowani do pracy przy pacjentach z koronawirusem otrzymają specjalne dodatki do pensji.

Przypomnijmy, że to kolejna nowelizacja ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem Covid-19. Początkowo regulacje miały gwarantować specjalne dodatki do wynagrodzeń wszystkim medykom zaangażowanym w walkę z wirusem.

Pieniądze mieli otrzymywać wszyscy lekarze walczący z koronawirusem na pierwszej linii frontu, a nie tylko – jak pierwotnie proponowano – skierowani przez wojewodę. Tak właśnie rozszerzył to uprawnienie Senat, a Sejm zaakceptował jego poprawki 28 października. Jak się potem okazało, posłowie PiS uznali, że zrobili to przez pomyłkę, a wprowadzenie ustawy w takim kształcie zaszkodziłoby finansom publicznym.

Następnie 28 października Sejm uchwalił ustawę, która ma naprawić rzekomy błąd jej pierwszej wersji, do której w piątek odniósł się Senat.

Ustawa covidowa wprowadza ponad to liczne sankcje za nieprzestrzeganie zakazów stanu epidemii oraz uprawnień dla władz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA