fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Przed nami Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego

materiały prasowe
Patronat "Rzeczpospolitej": Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego jest jedynym dużym wydarzeniem cyklicznym poświęconym dorobkowi artystycznemu wybitnego autora polskiej piosenki.

Jest przestrzenią prezentacji twórczości Wojciecha Młynarskiego oraz miejscem spotkań artystów, dla których jego dorobek stanowi źródło inspiracji. Festiwal gości zarówno młodych, debiutujących aktorów i wokalistów, czołowych artystów scen polskich, jak i postaci ze świata sztuki. Jest świętem kultury i muzyki, podczas którego każdy miłośnik polskiej piosenki – niezależnie od wieku – odnajdzie coś dla siebie.

Wojciech Młynarski: filolog, poeta, satyryk, artysta kabaretowy, konferansjer, dramaturg, scenarzysta, librecista, tłumacz, felietonista, kompozytor, reżyser teatralny i wykonawca swoich piosenek. Poeta – obserwator. Jego teksty nuciła cała Polska, od „Jesteśmy na wczasach", „W Polskę idziemy", aż po „Kocham cię, życie!". Wciąż aktualny, inspiruje swoim repertuarem kolejnych wykonawców.

Powracamy zatem z kolejną edycją Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego i jego najważniejszą - konkursową częścią pod nazwą „Piosenka – ballada – felieton. Konkurs Twórczości Wojciecha Młynarskiego" który odbędzie się 17 listopada w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności. Festiwal to także pokazy filmowe, warsztaty, panele dyskusyjne oraz spotkania z ludźmi sztuki. Zapraszamy także do Starego Maneżu na wydarzenia towarzyszące Koncert Raz, Dwa, Trzy - Młynarski oraz WYSTĘP MUMIO. Patronem honorowym festiwalu jest Fundacja im. Wojciecha Młynarskiego.

Piosenka-ballada-felieton. Konkurs twórczości Wojciecha Młynarskiego Będący główną częścią Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego konkurs „Piosenka-ballada-felieton. Konkurs twórczości Wojciecha Młynarskiego" jest dedykowanym dorobkowi Wojciecha Młynarskiego, przeznaczonym dla młodych wykonawców profesjonalnych. Zaproszeni do nadsyłania zgłoszeń są aktorzy, wokaliści, uczniowie i studenci szkół artystycznych w wieku od 18 do 40 lat.

W składzie Jury konkursu pod przewodnictwem dyrektora artystycznego konkursu Jana Młynarskiego zasiądzie Magda Umer i Joanna Trzepiecińska.

Finał konkursu, w ramach którego wystąpią zakwalifikowani artyści, odbędzie się w godzinach porannych i popołudniowych 17 listopada 2019 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku , laureaci zaprezentują się natomiast wieczorem o godzinie 19.00 podczas Koncertu Laureatów gdzie zostaną przyznane nagrody.

- "Rzeczpospolita" jest patronem medialnym wydarzenia

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA