fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Bal Debiutantów w Warszawie

Bal
Fotorzepa, Piotr Nowak
5 września w Warszawie w Doubletree by Hilton odbędzie się organizowany przez stowarzyszenie "Pokolenia Pokolenia" Bal Debiutantów.

Po raz ósmy przedstawiciele polskich rodów, naukowcy, dyplomaci, ludzie biznesu, artyści, osobistości zagraniczne spotkają się, aby - jak zapewniają organizatorzy - "w symboliczny sposób przypomnieć młodzieży o kanonach postawy moralnej i obywatelskiej, które kształtują dojrzałość życiowych decyzji". Bal ma charakter charytatywny - beneficjentem jest Zakon Maltański. Tym razem uzyskany dochód wesprze przygotowywany przez Zakon Maltański letni obóz "Młoda Malta", który odbędzie się w przyszłym roku w Krakowie.

Pierwsza edycja Balu Debiutantów w Polsce została zorganizowany w 1998 r. w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jak przekonuje inicjatorka i organizatorka balu Jolanta Mycielska, Dama Maltańska, to doskonała okazja do nawiązania międzynarodowych kontaktów oraz do zapoczątkowania wieloletnich przyjaźni.

Tegoroczna edycja zgromadzi około 800 uczestników. Na balu pojawią się goście zarówno z Polski jak i z zagranicy. Wśród gości honorowych obecni będą m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, mająca polskie korzenie księżniczka Beatrice de Bourbon - Siciles, Anna Maria Anders, córka generała, a także ambasador Ukrainy w Polsce Andrii Deshchytsia.

Wiek biorących udział w Debiucie jest ściśle określony, panny w wieku od 17 do 24 lat i kawalerowie, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie przekroczyli 29. W tym roku zadebiutują 32 pary.

Przed balem młodzi są razem przez dwa tygodnie. Nie tylko ćwiczą po kilka godzin układ taneczny, który zaprezentują podczas balu, ale także poznają się. Ci z Warszawy przyjmują do domów przyjezdnych. - Nawiązują się przyjaźnie, które będą kontynuowane. Około 70 procent uczestników poprzednich Debiutów utrzymuje z sobą stały kontakt - opisuje Jolanta Mycielska.

Przed balem oprócz nauki tańca uczestniczą oni innych zajęciach. Tym razem wzięli udział w spotkaniu ze znanym reżyserem Krzysztofem Zanussim, w czasie którego rozmawiali o postawach obywatelskich, z belgijską historyk sztuki, która opowiedziała o obecności chrześcijaństwa we flamandzkim malarstwie XVII i XVIII wieku, uczestniczyli także w zajęciach z savoir-vivre.

Formuła Balu Debiutantów i towarzyszącego mu Międzynarodowego Weekendu Maltańskiego jest dla wszystkich zaangażowanych podmiotów środkiem promocji wartości, które stanowią o sensie ich istnienia i działania. Więcej na stronie internetowej: www.pokolenia.org

"Rzeczpospolita" ma patronat nad Balem Debiutantów

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA