fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Sekielski zapowiada kontynuację "Tylko nie mów nikomu"

YouTube
Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, bracia Sekielscy, twórcy filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele pracują nad drugą częścią produkcji. Jego premiera planowana jest na październik.

Film Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" miał premierę w serwisie YouTube 11 maja. Opowiada historie osób, które w dzieciństwie były molestowane przez księży Kościoła katolickiego. Bracia Sekielscy ujawnili między innymi nieznane dotychczas fakty dotyczące czynów pedofilskich, jakich dopuszczali się były kapelan prezydenta Lecha Wałęsy, ks. Franciszek Cybula oraz honorowy kustosz sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej ksiądz Eugeniusz M.

Czytaj także: Kościół nie ma swoich więzień 

 

Po niecałym miesiącu od jego premiery film zanotował 22 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Dziennikarze sfinansowali go ze zbiórki crowdfundingowej, którą zorganizowano za pośrednictwem serwisu Patronite.pl. 

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, twórcy „Tylko nie mów nikomu” zapowiedzieli, że będą kontynuować pracę nad tematem pedofilii w Kościele. - Mamy już całkiem niezły materiał, trwają zdjęcia - powiedział Tomasz Sekielski w rozmowie z portalem. Jak dodał, spodziewają się, że październiku odbędzie się premiera produkcji, i „termin ten nie jest w ogóle zagrożony”. 

Dziennikarz przyznał, że jednocześnie realizowane są również zdjęcia do filmu o SKOK-ach. Ten gotowy ma być na wiosnę. 

Źródło: Wirtualne Media
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA