fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chórzyści z Krakowa z koronawirusem

Dwóch chórzystów Filharmonii Krakowskiej jest zakażonych koronawirusem. Osoby, które miały z nimi kontakt zostały skierowane na kwarantannę.
materiały prasowe
Dwóch chórzystów Filharmonii Krakowskiej jest zakażonych SARS CoV-2. Jej dyrekcja wydała zakaz udziału muzyków w projektach zewnętrznych.

O przypadkach zakażenia dyrekcja Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie poinformowała na swojej stronie internetowej.

"Informujemy, że wobec potwierdzonych dwóch przypadków zachorowania na Covid-19 w zespole Chóru Filharmonii Krakowskiej, wdrożone zostały wszystkie procedury wymagane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny" – napisano w komunikacie.

Chórzyści, u których stwierdzone zostało zakażenie SARS-CoV-2 oraz osoby, które miały z nimi bezpośredni kontakt, zostali odsunięci od pracy i przebywają na 10-dniowej kwarantannie.

Na koszt Filharmonii Krakowskiej zostało zakupionych 100 testów na obecność COVID-19, na które pracownicy będą kierowani indywidualnie po wystąpieniu objawów zarażenia.

"Informacja o zaistniałej sytuacji razem z listą odsuniętych od pracy pracowników została natychmiast przekazana do Sanepidu, wszystkie podjęte kroki są na bieżąco przekazywane pracownikom' – zapewnia dyrekcja placówki.

Jej zdaniem do zakażenia doszło najprawdopodobniej podczas udziału chórzystów w projekcie zewnętrznym, który odbywał się w dniach 4 i 5 września.

'Wobec powyższego dyrekcja Filharmonii Krakowskiej wydała komunikat zabraniający do odwołania członkom Chóru i Orkiestry Filharmonii uczestniczenia w jakichkolwiek próbach, nagraniach i występach zespołów zewnętrznych' – napisano w komunikacie Filharmonii Krakowskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA