fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wzrost liczby przypadków koronawirusa w Rosji. Kreml: Winny nihilizm

Członkowie Rosgwardii na Placu Czerwonym w Moskwie
AFP
Powodem wzrostu liczby przypadków SARS-CoV-2 w Rosji jest nihilizm obywateli, niski odsetek osób zaszczepionych na COVID-19 oraz podstępność koronawirusa - ocenił rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow.

W piątek rosyjskie służby poinformowały o 17 262 nowych przypadkach koronawirusa SARS-CoV-2. W Moskwie dobowa liczba nowych zakażeń wyniosła 9 056 i była najwyższa od początku epidemii. Mer stolicy Rosji zaostrzył ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem.

Szefowa Rospotrebnadzoru Anna Popowa oceniła, że powodem wzrostu liczby przypadków jest "całkowity nihilizm" obywateli dotyczący stosowania się do środków bezpieczeństwa.

Czytaj także:
W Moskwie będą obowiązkowe szczepienia na COVID-19

- Całkowicie się zgadzamy - powiedział pytany o to stanowisko sekretarz prasowy prezydenta Rosji Władimira Putina.

Dmitrij Pieskow dodał, że ostatni wzrost liczby zakażeń jest związany z małą liczbą szczepień na COVID-19. - Całkowity nihilizm, niski poziom zaszczepienia i, dodatkowo, nie możemy zapomnieć o podstępności samej infekcji - zaznaczył.

Pytany o reakcję prezydenta na wzrost liczby przypadków rzecznik Kremla oświadczył, że Władimir Putin otrzymuje dane od rządu i władz lokalnych i "uważnie monitoruje sytuację w kraju".

Dopytywany, czy sytuacja wpłynie na kalendarz prezydenta Pieskow powiedział, że na razie żadnych zmian nie ma.

Źródło: rp.pl / Reuters, 1prime.ru
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA