fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Waldemar Kraska: Szczepienie to jedyna metoda. Chcemy przekonać Polaków

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Chyba wszyscy jesteśmy już zmęczeni tymi miesiącami walki z epidemią. Myślę, że Polacy podejdą do tego rozsądnie i zaszczepią się wszyscy - mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Chciałbym, aby w najbliższych dniach doszło do zdecydowanie mniejszej ilości nowych zakażeń i wydać, że chyba tak będzie, mamy sygnały od lekarzy rodzinnych, którzy mają na co dzień kontakt z pacjentami, że nowych infekcji jest mniej niż przed kilkunastoma dniami. Myślę, że to efekt przestrzegania obostrzeń i naszej samokontroli, a to jest jedyna metoda, by zdecydowanie ograniczyć ilość nowych zakażeń koronawirusem - mówił w rozmowie z Polskim Radiem Waldemar Kraska.

- Nie chcemy Polaków zmuszać do szczepienia, ale chcemy ich przekonać, że to jedyna skuteczna metoda, aby zakończyć tę pandemię, jedyna metoda aby powrócić do normalności - zapowiedział wiceminister zdrowia.

Z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że ponad połowa ankietowanych zapowiedziała, że nie zamierza się szczepić przeciwko koronawirusowi, kiedy już będzie dostępna szczepionka.

- Tylko wyszczepienie lub uodpornienie ponad 60 proc. populacji, gwarantuje nam zatrzymanie pandemii - powiedział Kraska.

- Najlepszą i najszybszą profilaktyką jest podanie szczepionki, uchroni nas przed zachorowaniem. Nawet najlepszy lek może powodować, że nie wszyscy na niego zareagują, że ten przebieg może być różny. Zawsze jest łatwiej i taniej zapobiegać niż leczyć. Druga strona tego medalu, to to, że jeszcze nie ma w tej chwili leków, które byłyby dedykowane koronawirusowi, które niszczyłyby tego wirusa, być może takie leki się także pojawią - dodał.

Źródło: Jedynka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA