fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Radziwiłł: Polska służba zdrowia zaskakująco dobrze przechodzi ten test

Fotorzepa, Piotr Guzik
Nie mam co do tego żadnej wątpliwości, że masowe manifestacje na ulicach sprzyjają transmisji wirusa, a ponieważ jesteśmy w trakcie pandemii to trzeba to brać pod uwagę - mówił w RMF FM Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki, były minister zdrowia.

Radziwiłł, który przeszedł Covid-19, przyznał, że zachorowanie dało mu do rąk kolejny argument w dyskusji z tymi, którzy nie wierzą w pandemię.

Wojewoda stwierdził, że choć sam nigdy nie był niedowiarkiem, " takie osobiste doświadczenie dodaje jeszcze tych argumentów, które niestety ciągle padają w przestrzeni publicznej".

Dotyczy to również Marszu Niepodległości, którego zakazał warszawski ratusz, a jego decyzję poparł sąd.

Mimo to organizatorzy planują imprezę, ale w zmienionej formule. Ma być zmotoryzowany.

Radziwiłł stwierdził, że w sprawie marszu nie miały miejsca żadne konsultacje miedzy nim a prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim. - Nie było takiej potrzeby - powiedział.

Radziwiłł jest zdania, że polska służba "zaskakująco dobrze przechodzi test" pandemii. Test, przyznał, "niezwykle trudny" i przekładający się na dyskomfort pacjentów i obawę, że pacjenci z innymi niż Covid-19 chorobami mogą mieć gorszy dostęp do świadczeń zdrowotnych.

Były minister zdrowia, pytany o zagrożenie, jakie stanowią masowe demonstracje, stwierdził, że sprzyjają one transmisji wirusa i rekomendowałby każdemu, aby w nich nie uczestniczyć.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA