fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Artyści czekają na rekompensaty o wartości 400 mln zł

Adobe stock
Ponad dwa tysiące instytucji i przedsiębiorstw artystycznych złożyło wniosek o rekompensatę z tytułu przychodów utraconych z powodu pandemii.

Nabór wniosków w ramach Funduszu Wsparcia Kultury zakończył się 21 października.

Do Funduszu łącznie wpłynęło 2246 wniosków, w tym 589 do Instytutu Teatralnego oraz 1 657 do Instytutu Muzyki i Tańca: 177 wniosków od samorządowych instytucji artystycznych, 316 wniosków od organizacji pozarządowych (NGO-sów) i 1753 wniosków od przedsiębiorców.

Obecnie zespoły specjalistów i ekspertów powołanych przez Instytut Muzyki i Tańca i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego dokonują oceny formalnej i merytorycznej wszystkich wniosków.

Lista beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury zostanie ogłoszona w pierwszej połowie listopada, a zaraz po tym będą zawieranie z umowy, na podstawie których rozpocznie się przekazywanie środków finansowych.

Ich rozliczenie będzie musiało być zakończone do 31 grudnia br., przy czym kwalifikowalność kosztów obejmuje okres od 12 marca br., czyli od początku lockdown’u.

Fundusz Wsparcia Kultury o wartości 400 mln zł to kolejny element działań pomocowych rządu dla kultury, których łączna wartość szacowana jest na ok. sześć miliardów zł. Operatorami Funduszu z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego są Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA