fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Główny inspektor sanitarny: Sklepy będą miały obowiązek wymagania maseczek

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Wszyscy musimy nosić maseczki, chociaż naprawdę ich nie lubimy. To czy je lubimy, czy nie, nie ma żadnego znaczenia. To nasz obowiązek społeczny - mówi główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

Główny inspektor sanitarny w rozmowie z RMF FM mówił o zasadach bezpieczeństwa, jakie będą obowiązywać podczas zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy w Sejmie. 

- Myślę, że prezydent podczas zaprzysiężenia maseczki nie powinien mieć, dlatego że pewnie będzie przemawiał. Będzie musiał także złożyć przysięgę i raczej ta maseczka by w istotny sposób przeszkadzała - powiedział Jarosław Pinkas.

- Parlamentarzyści i zaproszeni goście tęż będą zachowywać dystans, nie tak duży jak pan prezydent, ale będą już mieli obowiązek założenia maseczek - dodał.

Szef GIS mówił również o przestrzeganiu zasad przez obywateli. - Nie chcemy się kojarzyć ciągle z działaniami opresyjnymi, mandatami. Nas się nie trzeba bać, nas się wystarczy słuchać - mówił.

- Sklepy będą miały obowiązek wymagania maseczek od klientów. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu prawo będzie uchwalone - zapowiedział.

Pinkas powiedział, że w jednym z powiatów wesele doprowadziło do konieczności objęcia kwarantanną 1000 osób. Dodał, że dotarły do niego informacje o pracach związanych z koniecznością rejestracji wesel.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA