fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Trump retwittował lekarkę, która wierzy w reptilian

AFP
Lekarka z Houston, która chwaliła hydroksychlorochinę jako cudowne lekarstwo na koronawirusa w wideo udostępnionym na Twitterze m.in. przez prezydenta USA Donalda Trumpa, uważa, że za ginekologiczne problemy winne są złe duchy, a rząd Stanów Zjednoczonych kontrolowany jest przez reptilian.

Przemówienie dr Stelli Immanuel zwróciło uwagę na mało znaną organizację „America's Frontline Doctors”, która promuje lek stosowany powszechnie przeciwko malarię do walki z Covid-19. - Nikt nie musi chorować. Na ten wirus jest lekarstwo - nazywa się hydroksychlorochina - mówiła Immanuel w poniedziałek, stojąc na schodach Sądu Najwyższego w Waszyngtonie, na tak zwanym „szczycie białych fartuchów”, w którym uczestniczyli podobnie myślący lekarze.

Na początku pandemii naukowcy chcieli dowiedzieć się, czy przeciwwirusowe właściwości hydroksychlorochiny sprawią, że będzie ona skuteczna u pacjentów z SARS-CoV-2. Ale jak dotąd żadne badania kliniczne, dotyczące tej kwestii, nie wykazały żadnych korzyści ze stosowania leku. Specyfik może natomiast potencjalnie prowadzić do uszkodzenia serca, stąd kolejne kraje ograniczają stosowanie hydroksychlorochiny.

Ale Immanuel dowodziła, że jest inaczej. Lekarz rodzinna stwierdziła, że wszystkich 350 jej pacjentów, których leczyła lekiem, wyzdrowiało, choć niektórzy mieli poważne choroby współistniejące. Zdaniem lekarz hydroksychlorochina była tak silna, że ??nie trzeba było nawet nosić maski przy pacjentach.

Wideo z przemówieniem Immanuel zostało udostępnione przez Trumpa Donalda Trumpa, a jego syn Donald Trump jr dopisał na Twitterze, że to „pozycja obowiązkowa”. Film został już usunięty przez Facebooka, Twittera i YouTube za szerzenie dezinformacji.

Dowiedz się więcej: Twitter zawiesił konto Donalda Trumpa Juniora

Zapytany później przez dziennikarza o retweet z wideo, prezydent Trump powiedział: „Myślałem, że jej głos był ważnym głosem, ale nic o niej nie wiem”.

Serwis The Daily Beast dowiedział się natomiast, że domena „America's Frontline Doctors” została zarejestrowana zaledwie 11 dni temu, a założona tam strona została już we wtorek usunięta. Analiza tego, co publikowano na stronie oraz na koncie Immanuel na YouTube, dowodzi, że lekarka nie od wczoraj miała poglądy co najmniej kontrowersyjne. Uważała na przykład, że „niepokojące duchy” stale uprawiają „astralny seks” z kobietami, co z kolei powoduje „problemy ginekologiczne, problemy małżeńskie, poronienia” i nie tylko.

Z kolei
w filmie z 2015 roku Immanuel mówiła: „Są ludzie rządzący tym narodem, którzy nawet nie są ludźmi”. Opisała ich jako osoby „z duszą reptilian”, będące „w połowie ludźmi, w połowie ET”. W tym samym filmie protestuje przeciwko używaniu „DNA obcych” do leczenia chorych ludzi, co - jak powiedziała - prowadzi do mieszania się ludzi z demonami.

Do organizacji „szczytu białych fartuchów” w Waszyngtonie przyznała się „Tea Party Patriots”, prawicowa amerykańska organizacja polityczna, część ruchu Tea Party.

Immanuel uzyskała dyplom lekarza na Uniwersytecie Calabar w Nigerii i ma ważną w USA licencję lekarza, co potwierdzają władze Teksasu.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA