fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Znów lockdown w Katalonii. Gwałtowny wzrost liczby zakażeń

AFP
Katalońskie władze zdecydowały się na ponowne wprowadzenie obostrzeń na w pobliżu miasta Lerida, na obszarze zamieszkałym przez ok. 200 tys. mieszkańców. Powodem jest gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Decyzja władz nastąpiła w momencie, gdy w Hiszpanii rozpoczynają się wakacje, a kraj zdecydował się na przyjmowanie turystów z 12 krajów spoza Unii Europejskiej. Już wcześniej, 21 czerwca, Hiszpania otworzyła swoje granice dla przyjezdnych ze strefy Schengen oraz z Wielkiej Brytanii.

„Postanowiliśmy wprowadzić ograniczenia w powiecie Segria, po danych potwierdzających gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem - powiedział dziennikarzom Quim Torra, szef samorządu Katalonii, tłumacząc, że nikt nie będzie mógł opuścić zamkniętego obszaru, ani do niego wjechać.

Regionalna minister zdrowia Alba Verges powiedziała, że obostrzenia oznaczają też zakaz odwiedzin w domach opieki. Zakazane też będą spotkania gromadzące więcej niż 10 osób.

Hiszpania była jednym z krajów najmocniej dotkniętych pandemią koronawirusa. Z powodu Covid-19 zmarło tam już 28 388 osób, co jest czwartym najwyższym wynikiem w Europie po Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji.

W piątek potwierdzono 17 kolejnych zgonów, co jest najwyższym dobowym wzrostem od 19 czerwca.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA