fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Moskwa częściowo złagodzi restrykcje związane z pandemią koronawirusa

AFP
Mer Moskwy Siergiej Sobianin zapowiedział, że od 1 czerwca jej mieszkańcy będą mogli wychodzić na spacery. Aby zapobiec gromadzeniu się ludzi funkcjonować będzie jednak grafik. Pracę wznowią także między innymi sklepy niespożywcze oraz niektóre zakłady usługowe.

Mieszkańcy Moskwy od 1 czerwca będą mogli spacerować "w trybie próbnym" i według grafiku, czyli o różnych porach dnia.

Pracę wznowią też zakłady usługowe, w których kontakt z klientem nie jest zbyt długi. Dotyczy to między innymi pralni czy zakładów rzemieślniczych. Funkcjonować zaczną również sklepy przemysłowe.

Mer Moskwy zapowiedział, że swoją działalność wznowią niebawem również siłownie oraz pływalnie. Osoby, które będą chciały z nich skorzystać, zobowiązane będą do skorzystania z systemu zapisów. Z wprowadzonych zasad wynika też, że zajęcia sportowe w grupach mogą się odbywać pod warunkiem, że na jednego uczestnika przypadać będzie pięć metrów kwadratowych.

To pierwsze poważne osłabienie ograniczeń związanych z koronawirusem w Moskwie. Samoizolacja i restrykcje obowiązują w stolicy Rosji od końca marca. Od 12 maja obowiązuje tam także nakaz zasłaniania twarzy oraz noszenia rękawiczek ochronnych w miejscach publicznych. Nadal nie będą działać kawiarnie oraz restauracje.

Podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem Sobianin zaznaczył, że w ciągu minionych dwóch tygodni w Moskwie spadła liczba zakażeń koronawirusem oraz odsetek zakażonych, którzy wymagają hospitalizacji.

Od 2 marca do 27 maja w Moskwie potwierdzono 171 433 przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19  w stolicy Rosji zmarły 2 183 osoby.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA