fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Była dziewczyna Micka Jaggera zakażona koronawirusem

AFP
Wokalistka Marianne Faithfull została hospitalizowana w Londynie po zdiagnozowaniu u niej koronawirusa.

74-letnia Faithfull to legenda muzyki rockowej. Brytyjkę skoligaconą z Habsburgami, świat poznał w 1964 r. gdy śpiewała “As Tears Go By”.

Rok później została dziewczyną Micka Jaggera z The Rolling Stones, a ich burzliwy romans rozpadł się pięć lat później, gdy Faithfull poroniła. Ale pozostała w piosenkach. To ona dała Jaggerowi do przeczytania “Mistrza i Małgorzatę”, co zaowocowało “Sympathy For The Devil”. To o niej są “Wild Horses”. Jest też współkompozytorką “Sister Morphine”.

Długo walczyła z uzależnieniem od narkotyków, ale powróciła na szczyty list przebojów, choc jej głos nie brzmi już słodko, lecz szorstko i chrapliwie. Przełomowy był album “Before Poison” (2004) nagrany z pomocą PJ Harvey, Nicka Cave’a, Damona Albarna. Ostatnia płyta “Negative Copability” ukazała się w 2018 r.

Wokalistka jest też uznaną aktorką. W latach 60-tych zagrała w filmowym “Hamlecie”. Jako pierwsza aktorka na świecie powiedziała w filmie “fuck” zaś ostatnie jej role można oglądać w “Marii Antoninie” i “Irinie Palm”.

Stan Faithfull jest stabilny. Tymczasem lista muzyków zarażonych wirusem rośnie.

W wyniku Covid-19 zmarli już Adam Schlesinger i gwiazda muzyki country, Joe Diffie.

Fatalny w skutkach okazał się charytatywny koncert w Nowym Jorku, gdzie zakazili się Jackson Brown oraz Larry Campbell, dawny współpracownik Boba Dylana. Pomyślnie przeszła za to chorobę Pink.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA