fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Najstarszy pacjent zarażony koronawirusem wyzdrowiał

AFP
Najstarszy z zarejestrowanych pacjentów zarażonych koronawirusem 2019-nCoV, 91-letni Chińczyk - wyzdrowiał.

91-letni Chińczyk o nazwisku Wang trafił do szpitala 23 stycznia w mieście Yichang w środkowych Chinach.

Jak dotąd jest najstarszą osobą, u której stwierdzono zarażenie koronawirusem.

Sędziwego Chińczyka udało się wyprowadzić z choroby. Wang podziękował dziś personelowi medycznemu za leczenie i "organizacjom na wszystkich poziomach za troskę i opiekę".

31 grudnia chińskie władze poinformowały Światową Organizację Zdrowia (WHO) o wybuchu epidemii zapalenia płuc o nieznanej etiologii w mieście Wuhan - dużym centrum handlowym i przemysłowym w środkowych Chinach, zamieszkałym przez 11 milionów ludzi.

7 stycznia chińscy eksperci zidentyfikowali czynnik infekujący - koronawirusa 2019-nCoV. Wirus rozprzestrzenił się na kolejne 24 kraje oprócz Chin - trafił do Australii, Belgii, Kambodży, Kanady, Finlandii, Francji, Niemiec, Japonii, Indii, Włoch, Malezji, Nepalu, Filipin, Rosji, Singapuru, Korei Południowej, Hiszpanii, Sri Lanki, Szwecji, Tajlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Wietnamu. WHO ogłosiła epidemię koronawirusa w Chinach jako globalny stan zagrożenia zdrowia.

Obecnie łączna liczba osób zarażonych koronawirusem przekroczyła w Chinach 31 tys., a ponad 630 osób zmarło z powodu tej choroby. Z nieoficjalnych danych wynika, że wyzdrowiało 1500 osób.

Źródło: Xinhua
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA