Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.05.2017 18:05 Publikacja: 09.05.2017 17:48
Foto: AFP
Wojny narkotykowe w Meksyku zebrały żniwo w postaci 23 tys. ofiar. Więcej osób zginęło w zeszłym roku tylko w wyniku wojny domowej w Syrii - 50 tys. Mniej ofiar pochłonęły konflikty m.in. w Iraku czy Afganistanie - wynika z corocznego podsumowania konfliktów zbrojnych, które opublikował we wtorek Międzynarodowy Instytut Studiów Strategicznych (IISS).
- Jest to tym bardziej zaskakujące, że ofiary konfliktu w Meksyku w zdecydowanej większości zginęły w wyniku użycia broni strzeleckiej - zauważa John Chipman, dyrektor IISS, cytowany przez CNN.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Decyzję o wstrzymaniu dostaw broni dla walczącej Ukrainy miał jednostronnie podjąć Pete Hegseth, mimo analizy ar...
W nocy z czwartku na piątek – w wyniku zmasowanych rosyjskich ataków powietrznych na Kijów – rannych zostało pon...
W 1225. dniu pełnoskalowej wojny Ukraina odpiera rosyjskie ataki i zadaje ciosy na zapleczu wroga, mimo że USA w...
Przed planowanymi rozmowami na temat propozycji rozejmu popieranej przez Waszyngton, zarówno Hamas, jak i Izrael...
Ministerstwo Obrony Rosji oficjalnie potwierdziło, że nie żyje zastępca dowódcy rosyjskiej marynarki wojennej. G...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas