fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt na Ukrainie

Rosyjskie jednostki przy granicy z Ukrainą. Komentarz rzecznika Kremla

Rosjanie
Adobe Stock
Rosyjskie jednostki pozostają na tych obszarach na terenie kraju, gdzie jest to niezbędne i pozostaną tam tak długo, jak kierownictwo kraju będzie uważać to za celowe - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

- Rosyjskie Siły Zbrojne znajdują się w tym miejscu terytorium Rosyjskiej Federacji, gdzie jest to niezbędne i celowe - powiedział Pieskow.

- I zostaną tam tak długo, jak długo nasze dowództwo wojskowe i naczelny dowódca (prezydent Władimir Putin - red.) uznają to za celowe - dodał.

Rzecznik Kremla odmówił odpowiedzi na pytanie czy przesunięte pod ukraińską granicę jednostki rosyjskiej armii wrócą do miejsc, w których stacjonowały wcześniej, ponieważ - jak mówił - nie ma dokładnych informacji na temat "planów rozmieszczenia jednostek wojskowych".

- Rosja nigdy nie stwarzała zagrożenia i nie groziła nikomu - zapewnił Pieskow.

W ostatnich dniach Ukraina alarmuje, że rośnie liczba rosyjskich żołnierzy w pobliżu granicy Ukrainy z tym krajem. Dochodzi do tego w czasie, gdy zarówno Ukraińcy, jak i prorosyjscy separatyści w Donbasie i Ługańsku, zarzucają sobie nawzajem eskalację konfliktu i łamanie postanowień zawieszenia broni wynegocjowanego w lipcu 2020 roku.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA