fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt na Ukrainie

Rosja: Marine Le Pen wybiera się na Krym

AFP
Liderka skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego (dawniej Front Narodowy) Marine Le Pen chce wziąć udział w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Jałcie, które odbędzie się w kwietniu 2019 roku - poinformował współprzewodniczący komitetu organizacyjnego YIEF Andriej Nazarow.

O zamiarze wyrażonym przez Le Pen poinformowała rosyjska agencja TASS.

- Otrzymaliśmy potwierdzenie, że Marine Le Pen planuje wziąć udział 19 kwietnia w plenarnym spotkaniu w Jałcie na Krymie - powiedział Nazarow po spotkaniu w Paryżu z francuską polityk, byłą kandydatką na prezydenta w wyborach w 2017 roku.

Udział w Forum ma także wziąć Louis Aliot, wiceprezydent Zjednoczenia Narodowego. - Umożliwi nam to omówienie wielu kwestii na Krymie - powiedział Nazarow, dodając, że dyskusja skupi się na kwestiach ekonomicznych i politycznych oraz na sprawie "rosyjskiego Krymu".

- Fakt, że Zjednoczenie Narodowe uznaje Krym jako część Rosji jest bardzo ważny, w czasie prowadzenia polityki podwójnych standardów na świecie, wprowadzającej w błąd wielu ludzi - ocenił Nazarow.

Jak informuje TASS, organizatorzy spodziewają się, że w Forum weźmie udział w sumie około 50 francuskich polityków i przedsiębiorców.

Piąte Jałtańskie Międzynarodowe Forum Ekonomiczne odbędzie się na Krymie w dniach 17-21 kwietnia 2019 r. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszonych zostało ponad 3000 uczestników z 100 krajów. Francuska delegacja ma być honorowym gościem Forum - zaznacza TASS.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA