fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Prezes palestyńskiej federacji piłkarskiej: Messi zagra z Izraelem? Spalcie koszulki z jego nazwiskiem

AFP
Prezes palestyńskiej federacji piłkarskiej Jibril Rajoub zaapelował do kibiców z Palestyny, by ci spalili posiadane przez siebie koszulki z nazwiskiem Lionela Messiego na plecach, a także plakaty Messiego, jeżeli gwiazdor reprezentacji Argentyny i FC Barcelony zagra w meczu towarzyskim, w którym Argentyna zmierzy się z Izraelem.

Dla Argentyny sparing z Izraelem będzie ostatnim sprawdzianem przed mundialem w Rosji, gdzie Argentyna zmierzy się w grupie z Islandią, Nigerią i Chorwacją. Argentyńczycy są aktualnymi wicemistrzami świata.

Rajoub uważa jednak, że Messi powinien zbojkotować mecz z Izraelem, ponieważ - w jego ocenie - Izrael wykorzystuje sparing z Argentyńczykami jako "narzędzie polityczne".

Dlatego prezes palestyńskiej federacji piłkarskiej zaapelował do fanów, by ci wzięli na celownik Messiego jeżeli Argentyńczyk wybiegnie na murawę 9 czerwca.

- On jest wielkim symbolem, dlatego wskazujemy właśnie jego i wzywamy (fanów) do spalenia jego zdjęć, i koszulek z jego nazwiskiem, i odwrócenia się od niego - mówił Rajoub.

- Wciąż liczymy, że Messi nie przyjedzie - dodał.

Źródło: rp.pl, goal.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA