fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komitet Obrony Demokracji

Zybertowicz: Marsze KOD to element rosyjskiej wojny hybrydowej

Prof. Andrzej Zybertowicz
Fotorzepa/ Radek Pasterski
KOD demonstruje w obronie donosiciela, płatnego kapusia - twierdzi doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz. Jego zdaniem marsze KOD to element rosyjskiej wojny hybrydowej prowadzonej przeciwko Polsce.

- Zastanawiałem się, obserwując ostatnie manifestacje Komitetu Obrony Demokracji, czy nie jest to kolejne posunięcie w ramach wojny hybrydowej - mówił Zybertowicz w "Jeden na jeden".

Jak twierdzi Zybertowicz, istotą wojny hybrydowej jest to, że na jej początku nie robi się rzeczy niedopuszczalnych, takich jak zabijanie ludzi czy zatruwanie wodociągów. Natomiast dopuszczalne jest zatruwanie umysłów.

Jego zdaniem to, że KOD demonstruje w obronie "donosiciela i płatnego kapusia", może świadczyć właśnie o tym, że jest to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję przeciwko Polsce.

- Co to znaczy, gdy wzywamy tysiące ludzi do solidarności z kimś, kto łamał i łamie podstawowe zasady moralne i logiki? Wzywamy ludzi do solidarności ze złem i kłamstwem, a to może powodować nieodwracalne szkody psychiczne - mówił Zybertowicz.

Według doradcy prezydenta dokumenty z "archiwum Kiszczaka" spowodują, że "upadnie mit Wałęsy". Zybertowicz nie wykluczył, że w latach 70. i 80. "Wałęsa był w stanie ogrywać SB", ale dziś jest maskotką i marionetką "w rękach resortowych dzieci".

Prof. Zybertowicz uznał również, że dokumenty, które wczoraj zarekwirowano w domu Wojciecha Jaruzelskiego, stanowią "polisę bezpieczeństwa generała w III RP".

- Jeśli faktycznie zabrano z jego domu dokumenty, których nie miał prawa przechowywać, to znaczy, że przez 25 lat rosyjski namiestnik, jakim był, czuł się w Polsce jak u siebie w domu - powiedział doradca prezydenta.

Profesor Andrzej Zybertowicz był w latach 2008-2010 doradcą społecznym Lecha Kaczyńskiego, obecnie pełni tę samą funkcję przy prezydencie Andrzeju Dudzie. Jest socjologiem, publicystą, doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA