fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Polski proptech w Ameryce

materiały prasowe
Velis Real Estate Tech, polska firma z branży proptech, wchodzi na amerykański rynek.

Obecna w 17 krajach świata polska spółka Velis Real Estate Tech wkracza na amerykański rynek nieruchomości komercyjnych i przemysłowych. - Dziś nasze produkty IT tworzące linię Singu znajdują zastosowanie w ponad 5 tys. nieruchomości na świecie: w biurowcach, centrach handlowych i logistycznych, obiektach przemysłowych - podają przedstawiciele Velis Real Estate. - Rozwiązania wdrożyli działający globalnie odbiorcy tacy jak Panattoni, Hines, JLL, Savills, Logicor, Cushman & Wakefield.

Dziś firma skupia się na rozwoju sieci partnerów i klientów w Stanach Zjednoczonych. Amerykański rynek ma według niej olbrzymi potencjał.

Flagowym produktem Velis jest platforma Singu FM służąca do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i przemysłowymi w obszarach takich jak: facility, property&assets. - Jej mechanizm opiera się na chmurze obliczeniowej, rozwiązaniach mobilnych i technologii IoT - tłumaczą przedstawiciele polskiej firmy. - Dzięki szybkiemu procesowi wdrożenia, częstym aktualizacjom, wsparciu powdrożeniowemu oraz wersji w 19 językach, oprogramowanie Velis jest stosowane m.in. w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie.

Eksperci Velis Real Estate Tech podkreślają, że Stany Zjednoczone są niekwestionowanym liderem pod względem liczby firm działających na rynku proptech, ale też pod względem "absorpcji" tego typu rozwiązań. - Ponad połowa amerykańskich przedsiębiorstw tej branży skupia się na sektorze nieruchomości mieszkaniowych - podają. - Nieco słabiej zagospodarowany jest sektor komercyjny i przemysłowy, a zdecydowana większość firm proptechh działa tu na zasadach B2B. Obiekty biurowe dużych miast, nieruchomości logistyczne i przemysłowe, a także te z branży retail to dziś ogromny potencjał dla takich rozwiązań.

- Bardzo wiele budynków w Stanach Zjednoczonych stanowią obiekty starsze, mające nawet kilkadziesiąt lat - mówi Patrick Gasior, ekspert Velis Real Estate Tech. - Rodzi to duże zapotrzebowanie na nowoczesne technologie dzięki którym podnosi się ich standard, wartość i prestiż. Rynek amerykański potrzebuje szybkich możliwych do wdrożenia w stosunkowo krótkim czasie rozwiązań.

Działająca od ponad dziesięciu lat spółka Velis Real Estate Tech jest dziś obecna na czterech kontynentach, a jej oprogramowanie zostało wdrożone w kilku tysiącach budynków w kilkunastu krajów świata. - Po Europie, Azji i Afryce kolejnym kierunkiem ekspansji Velis stała się półkula zachodnia. Firma skupia się w szczególności na rynku północnoamerykańskim - mówią przedstawiciele firmy Velis.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA