fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Murapol ostro wchodzi w PRS

Spodziewana po ubiegłorocznym przejęciu metamorfoza staje się faktem. Deweloper będzie budować mieszkania na wynajem i akademiki.

Kiedy w 2020 r. Murapol został przejęty przez fundusz Ares i Griffin Real Estate, od razu pojawiły się spekulacje, że może wyjść poza budowę mieszkań dla Kowalskich. Griffin to akuszer takich projektów jak Resi4Rent – największa platforma mieszkań na wynajem oraz Student Depot – największa sieć prywatnych akademików.

W I połowie br. Murapol wykroił z realizowanych inwestycji 1362 mieszkań na potrzeby najmu instytucjonalnego, spółka dostarczy również 361 lokali dla sieci Student Depot.

- Nasz potencjał sprzedażowy w I półroczu oscylował wokół 3,2 tys. lokali. Blisko połowa tej puli to sprzedaż do klientów detalicznych, pozostała część to inwestycje przeznaczone i budowane pod cele PRS i Student Depot. Podkreślić należy wprowadzenie w tym czasie do sprzedaży dla klientów indywidualnych ponad 2 tys. mieszkań, co czyni naszą ofertę najszerszą w Polsce - zarówno pod względem dywersyfikacji geograficznej, jak i dostępnych zasobów – skomentował Nikodem Iskra, prezes Murapolu.

Budujący w kilkunastu miastach deweloper w I połowie br. sprzedał klientom detalicznym 1491 mieszkań, o 2 proc. mniej niż rok wcześniej. W samym II kwartale podpisał 727 umów, o 16 proc. mniej rok do roku i 5 proc. mniej kwartał do kwartału. Znaczący spadek rok do roku może zaskakiwać, ale przypomnijmy, że baza była bardzo wysoka mimo pandemii. Spółka tłumaczyła wtedy wyśrubowany wynik sprzedaży m.in. agresywną kampanią marketingową.

W I półroczu deweloper przekazał klientom detalicznym klucze do 947 mieszkań, plan na cały rok to około 3000 lokali.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA