fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

MidPoint71 już na najwyższym poziomie

materiały prasowe
Budowany przez Echo Investment biurowiec we Wrocławiu osiągnął swoją docelową wysokość. Na budynku zawisła symboliczna wiecha.

Pozwolenie na użytkowanie biurowiec MidPoint71 ma dostać w czwartym kwartale tego roku. Obiekt składa się z niższej 6-kondygnacyjnej oraz wyższej 14-kondygnacyjnej części. Dostarczy na rynek 36 tys. mkw. powierzchni biurowej.

– Zawieszenie wiechy to symboliczny i jeden z najważniejszych etapów realizacji inwestycji. Oznacza, że osiągnęliśmy już docelową wysokość budynku i zbliżamy się ku zakończeniu budowy – mówi cytowany w komunikacie Marek Chmielewski ze spółki Echo Investment. – Teraz skupimy się na pracach elewacyjnych, instalacyjnych i wykończeniu biurowca. Pomimo trudności związanych z pandemią i zawirowaniami na rynku materiałów budowlanych cały czas trzymamy się harmonogramu. Najemcami MidPoint71 zostały już m.in. firmy 3M Global Service Center, która skonsoliduje tu swoje wrocławskie biura oraz Pyszne.pl – dostawca innowacyjnego serwisu do zamawiania jedzenia.

– Wrocław, pomimo dość trudnego czasu związanego z pandemią, nadal jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla firm oraz inwestorów. Niezmiennie od dziesięciu lat wierzymy w potencjał tego miasta, realizując tu już nasz siódmy projekt biurowy – MidPoint71 – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment. - Jesteśmy coraz bliżej zakończenia inwestycji. Klienci wynajęli już ponad 20 tysięcy mkw. Deweloper postawił na ekorozwiązania wpierające oszczędność energii i wody, politykę gospodarki odpadami.

Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia Medusa Group.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA