fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Przybywa pustych małych biur

materiały prasowe
Od końca marca na rynku pojawiło się 459 wolnych modułów biurowych. W Warszawie ich średnia powierzchnia spadła do 492 mkw. - podaje REDD.

Eksperci zwracają uwagę na gwałtowny spadek średniej powierzchni wolnego biura w ostatnich tygodniach. - Podczas gdy dostępna powierzchnia utrzymuje się od początku maja na podobnym poziomie 2,39 mln mkw., to od siedmiu tygodni obserwujemy rosnący bilans zwolnionych modułów biurowych - podaje REDD w najnowszym komunikacie. - Od końca marca rynek został zasilony 459 wolnymi modułami biurowymi, które nie zostały wynajęte.

- Potwierdzenie takich danych może wskazywać na hipotezę o ponadprzeciętnym zwalnianiu powierzchni przez małe i średnie firmy w efekcie kryzysu wywołanego pandemią - komentuje Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD. - Alarmowaliśmy o tym w związku z gwałtownym, ponad 7-procentowym spadkiem średniej powierzchni wolnego biura w ostatnich tygodniach.

Takie trendy potwierdzają również dane z Warszawy. - Na stołecznym rynku od końca marca w ofertach właścicieli pojawiło się ponad 160 modułów biurowych do wynajęcia, podczas gdy statystyki dotyczące dostępnej powierzchni mówią o 1 - 1,02 mln mkw. - wskazują analitycy.

- Od początku kwietnia średnia powierzchnia wolnego biura w Warszawie zmniejszyła się o ponad 7 proc., do 492, 3 mkw. - mówi Judyta Bartnicka, analityk REDD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA