fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Hillwood Łódź: nowe centrum logistyczne przy trasie Górnej

materiały prasowe
Budowę parku magazynowego przy skrzyżowaniu trasy Górnej z ul. Rzgowską, niedaleko autostrady A1, rozpoczyna Hillwood.

Deweloper nieruchomości komercyjnych zapowiada wybudowanie centrum logistycznego o powierzchni niemal 170 tys. mkw. Park magazynowy Hillwood Łódź będzie się składał z dwóch budynków. Pierwszy obiekt o powierzchni ok. 75 tys. mkw. zostanie oddany do użytku w listopadzie tego roku. – Dużą zaletą nowego parku magazynowego będzie położenie. Hillwood Łódź zapewni sprawny dostęp do trasy S8 oraz autostrady A1. Czas dojazdu do autostrady zajmuje dziś ok. dziesięciu minut, a po przedłużeniu Trasy Górnej jeszcze się skróci - mówi cytowany w komunikacie Hubert Michalak, prezes spółki Hillwood Polska. - Z Bliskość centrum miasta zapewni pracownikom wygodny dojazd do pracy komunikacją miejską, a najemcom z branż handlowej, e-commerce, dystrybucyjnej i produkcyjnej pozwoli na szybkie dotarcie do konsumentów. Dodaje, że aglomeracja łódzka i Polska centralna pozostają priorytetowymi lokalizacjami dla firmy Hillwood z uwagi na niesłabnący popyt ze strony lokalnych i międzynarodowych firm. W ubiegłym roku w regionie Polski centralnej oddano do użytku niemal 766 tys. nowoczesnych powierzchni logistyczno-przemysłowych. To ok. 35 proc. powierzchni oddanej do użytku w całym kraju. - Wielki sukces rynku magazynowego w Polsce centralnej to w dużej mierze efekt konsekwentnych działań miasta, które po załamaniu tradycyjnego przemysłu włókienniczego uczyniło sektor logistyki i transportu jednym z filarów swojego rozwoju gospodarczego - oceniają przedstawiciele dewelopera. - Podejście znajduje potwierdzenie w Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+, którą miasto od kilku lat wprowadza w życie.

- Koncentracja działań miasta na płaszczyźnie sektora logistycznego to całkowicie świadomy i naturalny wybór. Takie cechy jak centralna lokalizacja, stale rozwijana infrastruktura transportowa, konkurencyjne stawki najmu oraz wciąż wysoki zasób siły roboczej to gwarancje sukcesu, co znajduje potwierdzenie w decyzjach największych graczy na rynku. Jesteśmy szczęśliwi, że dołączył do nich także Hillwood, który swoją decyzją potwierdził, że pomimo osiągania kolejnych, rekordowych wyników popytu w Polsce centralnej dalsze perspektywy rozwoju rynku magazynowego wciąż pozostają bardzo optymistyczne - mówi cytowany w komunikacie Michał Śmiechowicz, zastępca dyrektora w biurze rozwoju gospodarczego i współpracy międzynarodowej łódzkiego urzędu.

W przygotowaniu inwestycji Hillwood współpracował z łódzką firmą Varitex, która była odpowiedzialna m.in. za proces uzbrojenia, przekształcenia gruntów i uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę.

- Przygotowanie tak dużego projektu jak ten dla firmy Hillwood jest zawsze dużym wyzwaniem. Mamy świadomość, że branża logistyczna jest jedną z priorytetowych dla rozwoju gospodarczego miasta. Tym bardziej jesteśmy dumni, że poprzez nasz udział w projekcie mamy możliwość przyczynić się do rozwoju zarówno Łodzi, jak i całego regionu łódzkiego – mówi Michał Ulacha, prezes spółki Varitex. Generalnym wykonawcą nowego centrum logistycznego jest firma Bremer.

Hillwood to globalna firma z branży nieruchomości komercyjnych z 30-letnim doświadczeniem. Inwestuje w Europie i Ameryce Północnej. W Polsce działalność firmy koncentruje się na zakupie, finansowaniu i budowie magazynów i obiektów przemysłowych na długoterminowy wynajem. Od wejścia na polski rynek w 2014 r. Hillwood stworzył portfel obiektów magazynowych obejmujący ponad 1 mln mkw., w tym projekty BTS (ang. built-to-suit, „szyte na miarę", na zamówienie konkretnego najemcy).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA