fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

200 mln euro na magazyny w Polsce

Hadley Dean
Hadley Dean
materiały prasowe
Polski rynek przyciąga kolejnych graczy. Deweloperska grupa CTP łączy siły z byłym prezesem EPP.

CTP, deweloper obecny na polskim rynku nieruchomości magazynowych od 2008 r., planuje zainwestować w tym roku w sektor 200 mln euro. Projekty będą realizowane we współpracy z nowym graczem, MDC2 - firmą założoną przez Hadleya Deana, byłego prezesa spółki EPP będącej właścicielem największego portfela nieruchomości handlowych w Polsce.

- Polska to nie tylko największa gospodarka Europy Środkowo-Wschodniej, ale kraj o strategicznym położeniu, sąsiadujący z Niemcami – prawdziwy gorący punkt na logistycznej mapie. Obserwujemy ogromne zapotrzebowanie na magazyny – powiedział Remon Vos, prezes CTP.

- Polska to drugi pod względem tempa wzrostu rynek magazynowy w Europie, cieszymy się że bierzemy udział w ekspansji CTP – dodał Hadley Dean. Dodał, że w ramach joint-venture już w III kwartale mogą powstać parki o powierzchni 75 tys. mkw. w Warszawie, Łodzi, Zabrzu, Opolu i Iławie.

MDC2 tworzą menedżerowie, którzy w ciągu ostatnich 15 lat zaangażowani byli w budowę 3 mln mkw. powierzchni magazynowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA