fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koleje

Pesa dostarczy do Włoch kolejne 14 pociągów

materiały prasowe
Największy włoski pasażerski przewoźnik kolejowy Trenitalia zamówił 27 lipca wartych ponad 200 mln zł czternaście 3-członowych spalinowych zestawów trakcyjnych (szt) ATR220. Pierwsze producent ma dostarczyć we wrześniu 2019 roku.

Zamówienie jest częścią kontraktu zawartego z Trenitalia w grudniu 2013 roku na dostawy 40 szt ATR220 wartości 158 mln euro. Przewoźnik zastrzegł, że może w ramach kontraktu dokupić jeszcze 20 sztuk z których następnie zamówił 4 pojazdy, a teraz dokupił jeszcze 14. Pojazdy mają ważną homologację.

Z kolei 30 lipca Pesa ogłosiła, że od niemieckiego Urzędu Transportu Kolejowego EBA otrzymała homologację na 3-członowe spalinowe zespoły trakcyjne Link, które dla swoich linii regionalnych zamówiło DB. Niemiecki przewoźnika kupił 71 Linków, z których 6 już jeździ w Niemczech.

Także pod koniec lipca czeski RegioJet ogłosił, że do obsługi przewozów w kraju usteckim zakupi 7 Elfów 2. Producent musi obniżyć podłogę i zdobyć homologację. Na dostawę ma 30 miesięcy.

Nowy właściciel Pesy, Polski Fundusz Rozwoju, ubiega się o kredyt wartości miliarda złotych na finansowanie rosnącej produkcji zakładu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA