fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koleje

PKP Cargo: odpisy obniżą wynik za 2015 rok

Kurs akcji PKP cargo negatywnie zareagował na doniesienia ze spółki, ale przed końcem wtorkowej sesji jej notowania odrobiły stratę.
- Ze względu na odnotowany na rynku istotny spadek cen złomu w IV kwartale 2015 r., zarząd spółki po przeprowadzeniu analizy wpływu tej zmiany na jednostkowe i skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2015, podjął decyzję o dokonaniu – w oparciu o obowiązujące na koniec 2015 roku ceny poszczególnych klas złomu - odpisów z tytułu utraty wartości aktywów – poinformowano w komunikacie.
Spółka podała, że utraty wartości taboru kolejowego sięgnęły kwoty 147,8 mln zł, zapasów – 5,3 mln zł , a aktywów trwałych zaklasyfikowanych jako przeznaczone do sprzedaży - kwoty 24 ml zł.
- Łączna wartość powyższych odpisów aktualizujących w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za rok 2015 wynosi 143.464 tysięcy złotych po uwzględnieniu efektu podatkowego – wyjaśniono w komunikacie.
Jednocześnie podkreślono, że dokonane odpisy mają charakter niepieniężny i pozostają bez wpływu na sytuację płynnościową PKP Cargo oraz spełnienie kowenantów finansowych wynikających z zawartych umów kredytowych. Przedstawione powyżej wartości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne wyniki spółki zostaną przedstawione w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za 2015 r., których publikacja planowana jest na 18 marca br.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA