fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Papuga samodzielnie zamawia rzeczy z Amazona

Adobe Stock
Urządzenia takie jak Amazon Echo mogą być używane nie tylko przez ludzi.

Uratowana ze schroniska przez swoich właścicieli papuga imieniem Rocco odkryła swój sposób na korzystanie z zaawansowanego technicznie urządzenia, jakim jest Amazon Echo (czyli urządzenie pozwalające korzystać z elektronicznej asystentki Amazona – Alexy). Papuga nauczyła się, naśladując właścicieli, zamawiać za pośrednictwem Alexy owoce. Ale to nie wszystko – Rocco korzysta także z Alexy domagając się, by opowiadała żarty i grała muzykę.

Czytaj także: Seremi ma w Polsce większe szanse niż Alexa. Amazon ma konkurenta

To, co czyni historię Rocco jeszcze bardziej niezwykłą, jest fakt, że papuga została przez swoją właścicielkę Marion Wischnewski uratowana po tym, jak miała zostać wyrzucona z schroniska z uwagi na zbytnie przeklinanie. Poprzedni właściciel nauczył bowiem Rocco brzydkich słów.

W rozmowie z „The Times of London" obecna właścicielka papugi opowiadała, że z zaskoczeniem odkryła próby zamówień produktów, których na pewno nie zamawiała. Rocco próbował zamówić przekąski takie jak truskawki czy lody.

Afrykańska szara papuga, do którego to gatunku należy Rocco jest jedną z inteligentniejszych papug. Według naukowców, afrykańska szara papuga może wykazywać zdolności na poziomie trzyletniego dziecka. A trzyletnie dziecko jest w stanie obsłużyć urządzenia elektroniczne bez większych problemów.

Marion Wischniewski nie ma problemów z zamówieniami papugi. System kontroli rodzicielskiej pozwala zablokować nie tylko działania dzieci, ale także papug.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA