fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Papuga samodzielnie zamawia rzeczy z Amazona

Adobe Stock
Urządzenia takie jak Amazon Echo mogą być używane nie tylko przez ludzi.

Uratowana ze schroniska przez swoich właścicieli papuga imieniem Rocco odkryła swój sposób na korzystanie z zaawansowanego technicznie urządzenia, jakim jest Amazon Echo (czyli urządzenie pozwalające korzystać z elektronicznej asystentki Amazona – Alexy). Papuga nauczyła się, naśladując właścicieli, zamawiać za pośrednictwem Alexy owoce. Ale to nie wszystko – Rocco korzysta także z Alexy domagając się, by opowiadała żarty i grała muzykę.

To, co czyni historię Rocco jeszcze bardziej niezwykłą, jest fakt, że papuga została przez swoją właścicielkę Marion Wischnewski uratowana po tym, jak miała zostać wyrzucona z schroniska z uwagi na zbytnie przeklinanie. Poprzedni właściciel nauczył bowiem Rocco brzydkich słów.

W rozmowie z „The Times of London" obecna właścicielka papugi opowiadała, że z zaskoczeniem odkryła próby zamówień produktów, których na pewno nie zamawiała. Rocco próbował zamówić przekąski takie jak truskawki czy lody.

Afrykańska szara papuga, do którego to gatunku należy Rocco jest jedną z inteligentniejszych papug. Według naukowców, afrykańska szara papuga może wykazywać zdolności na poziomie trzyletniego dziecka. A trzyletnie dziecko jest w stanie obsłużyć urządzenia elektroniczne bez większych problemów.

Marion Wischniewski nie ma problemów z zamówieniami papugi. System kontroli rodzicielskiej pozwala zablokować nie tylko działania dzieci, ale także papug.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA