fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Trump znów grozi Chinom. Chodzi o co najmniej 300 mld dolarów

AFP
Prezydent Donald Trump zagroził nałożeniem kolejnych ceł na chińskie produkty, które mogą objąć towary warte nawet 300 mld dolarów - informuje agencja Reutera.

Donald Trump powiedział, że Pekin chce porozumienia handlowego z Waszyngtonem.

Chiny sięgają po handlowy odwet. Zatrzęsą USA?

- Nasze rozmowy z Chinami, wiele interesujących rzeczy się dzieje. Zobaczymy co się wydarzy. Mogę podwyższyć o kolejne co najmniej 300 miliardów dolarów i zrobię to we właściwym czasie - powiedział dziennikarzom Trump podczas wizyty w Irlandii.

Nie wiadomo jakich towarów dotyczyłyby cła. Prezydent USA nie podał żadnych szczegółów.

Prezydent USA powiedział dziennikarzom, że według niego zarówno Chiny jak i Meksyk chcą porozumienia handlowego z USA.

USA i Chiny prowadziły ożywione negocjacje mające zakończyć spór handlowy, jednak od podwyżki karnych ceł na chiński eksport na początku maja żadna ze stron nie ogłosiła planów kolejnych rozmów handlowych wysokiego szczebla.

10 maja tego roku Stany Zjednoczone wprowadziły podwyżkę karnych ceł na chiński eksport wart 200 mld dolarów rocznie. Cła wzrosły z 10 do 25 procent. Wojna handlowa między Pekinem a Waszyngtonem trwa od niemal roku.

Chińczycy zapowiedzieli, że obłożą karnymi cłami towary amerykańskie. Lista 5140 kategorii towarów importowanych z USA do Chin wyceniana jest na 60 mld dolarów rocznie. Pekin ogłosił podwyżkę tych ceł z 5-10 do 20-25 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA