fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Które sklepy są otwarte w niedzielę? Sprawdzisz w aplikacji

Adobe Stock
Lubelscy programiści stworzyli rozwiązanie, które ma pomóc konsumentom wciąż różnie radzącym sobie z nowymi utrudnieniami w robieniu zakupów.

Aplikacja OTWARTE W NIEDZIELE jest bezpłatna. Jej twórcy podają, że wraz z wejściem w życie ustawy ograniczającej możliwość handlu w niedziele pojawiło się wiele negatywnych emocji zarówno wśród klientów jak i właścicieli sklepów. Ci pierwsi zadają sobie pytania, jak znaleźć otwarty sklep w niedzielę i w jakich godzinach jest czynny. Właściciele z kolei zastanawiają się, jak poinformować klientów o możliwości zrobienia zakupów w ich sklepie.

Z myślą o podnoszeniu jakości życia Polaków a co za tym idzie, wychodząc naprzeciw potrzebom obu grup, została stworzona aplikacja, która jest prostym w obsłudze lokalizatorem sklepów otwartych w niedziele i święta. Dzięki jej użyciu klienci mogą znaleźć sklep na mapie, sprawdzać godziny otwarcia sklepu i kategorii oferowanych produktów (np. art. spożywcze, kwiaciarnia, apteka, sklep monopolowy), otrzymywać powiadomienia na telefon, gdy w odległości 500m otworzy się sklep, wyznaczać najkrótszą trasę dotarcia do sklepu.

Aplikacja niesie także wiele korzyści dla właścicieli sklepów, ponieważ jest szybkim kanałem komunikacji z klientami. Dzięki niej sklepy mogą: oznaczać lokalizację sklepu z określonymi godzinami pracy, numerem telefonu i kategorią oferowanych usług, wysyłać powiadomienia klientom znajdującym się w odległości 500m, gdy tylko sklep zostanie otwarty, przypominać właścicielom sklepów w dni wolne od handlu o potrzebie oznaczenia, czy dziś ich sklepy są otwarte, jednocześnie zarządzać profilami kilku sklepów z poziomu jednej aplikacji.

Twórcy aplikacji postawili na maksymalną użyteczność oraz maksymalne ułatwienie użytkownikom zarówno rejestrację jaki i samo korzystanie z aplikacji. Klienci muszą więc jedynie pobrać aplikację i oznaczyć swoje ulubione lokalizacje np. dom, praca itp. Następnym krokiem jest już wyszukanie na mapie sklepu otwartego w niedzielę i udanie się na zakupy.

Właściciele sklepów w trakcie rejestracji w aplikacji muszą podać swoje dane takie jak nazwa sklepu, adres czy kategorię oferowanych usług. Następnie oznaczają swoją lokalizację na mapie, określają godziny otwarcia i gotowe - od tego momentu sklep widoczny jest dla wszystkich klientów. Aplikację stworzyli lubelscy i warszawscy programiści z firmy Edge One Solutions i Edge One Innovations.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA