fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Na niedzielnym zakazie handlu zyskają sklepy internetowe

Fotolia
Choć w pierwszych wersjach ustawy nowe prawo obejmowało e-commerce, ostatecznie branży udało się uniknąć zakazu. Teraz liczy, że będą tego efekty.

Polacy są coraz większymi zwolennikami kupowania w sieci. Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że 45 proc. robi już zakupy w internecie. To 2 pkt proc. więcej niż rok wcześniej, jednak rynek rośnie w znacznie szybszym tempie. Wydatki zwiększają się bowiem dwucyfrowo i w 2018 r. wartość e-zakupów może zbliżyć się do poziomu 50 mld zł. Wystarczy, by ktoś raz z powodzeniem zrealizował taką transakcję, a szybko będzie miał na koncie kolejne. Z danych Eurostatu wynika również, że w 2017 r. internetu używało już 78 proc. Polaków, co jest dla sektora e-commerce doskonałą informacją.

– Z roku na rok Polacy coraz częściej kupują w sklepach internetowych czy na portalach aukcyjnych. Zakaz handlu spowoduje dalsze przesunięcie klientów z zakupów offline na online – mówi Bartosz Sala, prezes PizzaPortal.pl. – Najprawdopodobniej da też impuls do spróbowania zakupów online wielu klientom, którzy do tej pory albo unikali tej formy zakupów, albo też korzystali z n...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA