fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Stacje paliw nie zarobią specjalnie na zakazie handlu

123RF
Tylko 9 proc. Polaków chce zakupy, dotąd robione w niedzielę w innych typach sklepów, nadal załatwiać w ten dzień, ale na stacjach paliw.

1 marca wejdzie w życie ustawa ograniczająca pracę sklepów w niedzielę, a pierwsza bez zakupów wypadnie 14 marca. Dla większości Polaków będzie to ogromna zmiana, 78 proc. robi zakupy w ten dzień.

Dotąd najczęściej wybierali dyskonty oraz hiper- i supermarkety, które będą zamknięte. Mimo to 45 proc. zwolenników kupowania w niedzielę chce robić w ten dzień zakupy, choć w innych sklepach, głównie sieciach typu Żabka czy abc. Co trzeci chce je robić w niezależnych sklepach spożywczych, a tylko 9 proc. ma zamiar wybrać się na stację benzynową – wynika z badania ARC.

– Polacy przyzwyczaili się do zakupów w niedzielę. I dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn ze wszystkich grup wiekowych. Zdania co do tej ustawy są jednak podzielone – niecała połowa traktuje jej wprowadzenie jako ograniczenie życia, co trzeci badany jednak jest zdania, że zyska czas dla siebie i rodziny – mówi Adam Czarnecki, wiceprezes ARC Rynek i Opinia. Z deklaracji wynika, że ruch is...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA