fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Kolejna pętla na budowie. Amazon przerywa prace nad magazynem

Amazon
AFP
Na budowie centrum logistycznego Amazona w Connecticut znaleziono kolejną linę uformowaną w pętlę. Koncern przerywa prace, a do sprawy włącza się FBI.

Budowa centrum logistycznego Amazona w Windsor w stanie Connecticut została wstrzymana przez koncern po tym, jak znaleziono na niej kolejną linę przewieszoną w sposób sugerujący pętlę szubieniczną. Pierwsze przypadki znalezienia groźnie wyglądających lin odnotowano w tym miejscu w kwietniu, a Amazon niedawno dołożył własne środki do nagrody za wskazanie sprawców.

Kapitan Andrew Power z miejscowej policji oświadczył, że najnowszy incydent miał miejsce w środę 19 maja. Znalezienie sprawców jest bardzo trudne z uwagi zarówno na dużą liczbę osób pracujących na budowie, jak i brak kamer monitoringu w pobliżu miejsc, w których odnajdywano szubieniczne pętle. Według FOX61 News najnowsza pętla miała zostać przekazana do laboratorium w celu poszukiwania śladów sprawcy. W związku z kolejną pętlą znalezioną na budowie Amazon zdecydował zamknąć budowę.

- Nadal jesteśmy głęboko zaniepokojeni incydentami, które miały miejsce na budowie w Windsor i nakazaliśmy jej zamknięcie do czasu wprowadzenia niezbędnych środków bezpieczeństwa. Nienawiść, rasizm lub dyskryminacja nie mają według nas miejsca w naszym społeczeństwie i na pewno nie są tolerowane w żadnym miejscu pracy w Amazonie – czy to na budowie, jak ta, czy w innym miejscu – powiedziała rzeczniczka Amazona Kelly Nantell, cytowana przez serwis „The Hill”.

Amazon podjął też współpracę z Connecticut NAACP (National Association for the Advancment of Colored People). Przedstawiciele organizacji będą mogli się spotkać z pracownikami budowy, by omówić sprawę i wysłuchać ich obaw. Prezes tego oddziału NAACP Scot X Esdaile zapowiedział na konferencji prasowej, że organizacja będzie badać sprawę dotąd, dokąd nie uda się postawić podejrzanego przed sądem, a o zakładaniu pętli wyraził się wprost, że to „bezpośrednie zagrożenie dla czyjegoś życia”.

- Pętla to symbol lynchu - samosądów i prześladowań czarnych, których ofiarami były tysiące ludzi aż do lat 60. Sznur z pętlą to otwarta groźba mająca dać do zrozumienia, że jeżeli ktoś się z danego miejsca nie wyprowadzi lub nie podporządkuje białej ludności, to zginie - tłumaczy dla czytelników „Rzeczpospolitej” historyczne znaczenie symboliki dr Jan Misiuna, amerykanista z Instytutu Stosunków Międzynarodowych SGH.

Do śledztwa przyłączyło się również FBI, o czym poinformował agent David Sundberg, który będzie prowadził sprawę z ramienia Federalnego Biura Śledczego.

Nagroda za wskazanie sprawcy lub sprawców, ufundowana po połowie przez Amazon i wykonawcę budowy wynosi nadal 50 tys. dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA