fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Akcje Allegro poszły na pniu po maksymalnej cenie

materiały prasowe
Ich cenę w pierwszej ofercie publicznej ustalono na maksymalnym poziomie z widełek, czyli 43 zł. Oznacza to, że Allegro na giełdzie warte będzie 44 mld zł.

Jak podaje Allegro w komunikacie oferta obejmuje emisję 23 255 814 nowych akcji, z której spółka spodziewa się uzyskać wpływy brutto w wysokości około 1 mld zł oraz sprzedaż 190 293 225 istniejących akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy. Akcje w wolnym obrocie wyniosą 20,9 proc. kapitału. Spółka spodziewa się, że przewidywany pierwszy dzień notowania i obrotu akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to 12 października 2020 r.

Allegro to najpopularniejsza internetowa platforma handlowa w Polsce, ma ponad 12 mln aktywnych kupujących i ponad 117 tys. sprzedawców.

- To kolejne ważne wydarzenie w procesie wejścia Allegro na giełdę. Podczas spotkań z wieloma potencjalnymi inwestorami otrzymaliśmy od nich niezwykle pozytywne opinie. W ciągu 20 lat ciągłego wzrostu i nieustannych innowacji, przekształciliśmy się z lokalnego startupu w gracza e-commerce europejskiego formatu - mówi prezes Allegro François Nuyts.

- Osiągnęliśmy to dzięki skoncentrowaniu się na zapewnieniu jak najlepszych doświadczeń użytkownikom naszej platformy, by uczynić Allegro najlepszym możliwym miejscem dla konsumentów do robienia zakupów, a dla sprzedawców do prowadzenia biznesu - dodaje.

Allegro podaje, że całkowita wartość oferty wyniesie 10,6 mld zł w przypadku pełnego wykonania opcji dodatkowego przydziału lub 9,2 mld zł bez uwzględnienia opcji dodatkowego przydziału. Inwestorom detalicznym przydzielonych zostanie 9 342 771 Akcji Oferowanych. Inwestorom instytucjonalnym przydzielonych zostanie 236 238 624 akcji.

Każdy pracownik, który będzie zatrudniony przez grupę w dniu rozpoczęcia notowań i który nie posiada jakichkolwiek akcji objętych w ramach wcześniejszych programów inwestycyjnych, otrzyma jednorazową premię w formie 233 akcji o wartości około 10 tys. zł, do których uprawnienia nabędzie po 360 dniach od dnia rozpoczęcia notowań.

Grupa zamierza przeznaczyć oczekiwane wpływy netto z emisji nowych akcji, wraz z kredytami w ramach nowej linii kredytowej, na spłatę istniejącego zadłużenia w celu poprawy dźwigni finansowej netto oraz na ogólne cele korporacyjne grupy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA