fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Kaufland daje pracownikom 400 zł. Wystarczy chodzić do pracy

Fotorzepa, Grzegorz Hawalej
Sieci handlowe robią wszystko, by zmotywować pracowników. Kaufland daje premię za obecność.

Sieć Kaufland wprowadzi od marca 2019 roku nowy dodatek motywacyjny dla pracowników swoich sklepów i centrów dystrybucyjnych. Pracownicy będą mogli liczyć nawet na 400 złotych brutto miesięcznie ekstra, jeżeli spełnią dość proste warunki. Wystarczy być obecnym zgodnie z obowiązującym rozkładem pracy, by otrzymać pieniądze. 

Niestety, wbrew informacji udzielonej „Rzeczpospolitej” przez Biuro Prasowe 22 stycznia 2019 roku, podobnie jak u konkurencji na wysokość premii za obecność będą wpływały zwolnienia chorobowe. Dobra wiadomość jest jednak taka, że do dwóch dni usprawiedliwionych nieobecności w miesiącu wciąż pozwoli pracownikom zachować połowę premii za obecność.

Z urlopem należy jednak uważać, bo choć formalnoprawnie urlop na żądanie pozostaje urlopem wypoczynkowym, to jednak ta forma korzystania z urlopu już będzie miała negatywny wpływ na wysokość premii.

- Tegoroczny plan wynagrodzeń realizuje strategię firmy Kaufland, która ma na celu zapewnienie swoim pracownikom jak najlepszych warunków pracy za sprawiedliwe i odpowiednie wynagrodzenie. Proponując nowy dodatek chcieliśmy szczególnie docenić tych pracowników, którzy wyróżniają się dużą dyspozycyjnością i wzorową obecnością w pracy. Dlatego regularnie dokonujemy przeglądu wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych, aby były one atrakcyjne zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pracowników - zapewnia Małgorzata Ławnik, dyrektorka Pionu Personalnego w Kaufland Polska.

Na premię za obecność, jak zapewnia Kaufland, nie mają wpływu „usprawiedliwione zwolnienia od pracy uwzględnione w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej”.

Kaufland ma w Polsce 208 sklepów i zatrudnia 15 tysięcy pracowników. W całej Europie sieć posiada około 1200 sklepów i zatrudnia blisko 150 tys. osób. Sieć ta należy do Grupy Schwarz, do której należy także sieć sklepów Lidl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA