fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warto dostrzec możliwości Rumunii i Mołdawii

Forum Współpracy Polska – Rumunia – Mołdawia odbyło się we Wrocławiu
materiały prasowe
Polskie firmy doceniły już potencjał, jaki daje im rumuński rynek. Rozwój relacji biznesowych może być teraz dobrą platformą do zacieśniania stosunków politycznych i kulturalnych.

– „Polska" jest obecnie w Rumunii marką podobną do tej, jaką „Niemcy" były u nas w latach 90. Dotyczy to zarówno jakości polskich produktów, jak i polskich rozwiązań biznesowych oraz wykorzystania środków europejskich – podkreślał Piotr Kaczmarek, prezes Getin Holdingu, podczas Forum Współpracy Polska – Rumunia – Mołdawia we Wrocławiu.

Konferencja zorganizowana przez INC Group, EastWest Analytics i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu, z „Rzeczpospolitą" jako głównym partnerem medialnym, zgromadziła przedstawicieli środowisk dyplomatycznych, eksperckich, biznesowych, samorządowych oraz NGO. Jej uczestnicy zwracali uwagę na potencjał współpracy Polski, Rumunii i Mołdawii na płaszczyźnie politycznej, biznesowej i kulturalnej.

Na razie najlepiej rozwija się współpraca biznesowa, m.in. dzięki inwestycjom polskich firm, w tym Getin Holdingu i grupy Maspex, która w sierpniu kupiła w Rumunii już trzecią spółkę.

Jak za...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA