fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Na razie bez nowych propozycji Aten

Euclid Tsakalotos, nowy minister finansów Grecji na spotkaniu w Brukseli
Bloomberg
Grecja przedstawi nowe propozycje porozumienia z wierzycielami najwcześniej w środę – poinformowali przedstawiciele państw strefy euro zebrani w Brukseli na spotkaniu poświęconemu kryzysowi greckiemu.

Według ich relacji Grecy zapowiedzieli, że formalny wniosek i zarys propozycji złożą prawdopodobnie jutro. Jeden z uczestników spotkania ujawnił, że na posiedzeniu ministrów finansów eurogrupy grecka delegacja nie wystąpiła oficjalnie o udzielenie nowych pożyczek. – Jeśli rzeczywiście zamierzają coś oficjalnie jutro, może się okazać, że nie będzie miał tego już kto przeczytać – dodał.

Spotkanie ministrów finansów państw strefy euro poprzedzało zaplanowany na wieczór nadzwyczajny szczyt przywódców euro landu, który poświęcony będzie konsekwencjom niedzielnego referendum w Grecji. Biorący udział w powszechnym głosowaniu zdecydowaną większością głosów odrzucili proponowane przez pożyczkodawców warunki porozumienia w sprawie dalszej pomocy ich krajowi.

Na razie nie jest jasne co na spotkaniu przedstawi premier Grecji Aleksis Cipras. Niemieckie media spekulują, że nie będzie skłonny do poważniejszych ustępstw. Potwierdzono na razie, że szef greckiego rządu wystąpi w Parlamencie Europejskim podczas debaty na temat sytuacji Grecji.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA