fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Niezdecydowanie na starcie

GPW
Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
WIG20 rozpoczął wtorkową sesję jedynie nieznacznie nad kreską.

Początek nowego tygodnia przyniósł spadki na GPW. WIG20 stracił wczoraj 0,6 proc. W centrum uwagi była jednak przede wszystkim jedna spółka. Mowa oczywiście o CD Projekt. Nie milkną echa premiery gry Cyberpunk 2077. Ta przyczyniła się do wyprzedaży papierów CD Projekt. W ciągu dnia traciły one na wartości nawet ponad 20 proc. W drugiej części notowań sytuacja się poprawiła, chociaż i tak ostatecznie CD Projekt spadł prawie 8 proc.

Dzisiaj od początku dnia sytuacja wygląda już wyraźnie lepiej. CD Projekt rośnie od startu notowań, a dzięki temu WIG20 zaczął też notowania od wzrostów. Te jednak w pierwszych minutach były symboliczne, a po chwili nawet zamieniły się w spadki. Na początku dnia mamy więc klasyczne przeciąganie liny. Czekamy na rozwój wydarzeń.

Spadki zagościły wczoraj na Wall Street. Dow Jones Industriał stracił 0,6 proc., zaś S&P500 spadł ponad 0,4 proc. W Stanach Zjednoczonych wracają obawy o koronawirusa i lockdown gospodarczy w niektórych miejscach kraju. Oczywiście wczorajsza przecena jeszcze nie oznacza pełnego odwrotu inwestorów od rynku akcji. Warto więc śledzić kolejne sesje.

Niemal komplet czerwieni mieliśmy też na rynkach azjatyckich. Też jednak trzeba zaznaczyć, że przecena była dość łagodna. Przykładowo Nikkei225 stracił niecałe 0,2 proc. Shanghai Composite stracił niecałe 0,1 proc.

Teraz nasz rynek czeka na impuls do działania. Kalendarz makroekonomiczny nie zachęca dzisiaj jednak do jakiś bardzo zdecydowanych ruchów. Tym bardziej, że i tak czekamy na posiedzenie Rezerwy Federalnej w tym tygodniu. Zapewne więc rynek będzie koncentrował się na kilku wybranych spółkach takich jako chociażby CD Projekt.

Na rynku walutowym początek dnia też przynosi niewielkie zmiany. Złoty nieznacznie osłabia się wobec euro, jak i dolara.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA