fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Wezwanie na Play wspiera WIG20

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się pomyślnie na GPW. Indeks dużych spółek zyskuje 0,7 proc., natomiast jest to zasługa spółek telekomunikacyjnych.

Akcje Play po ogłoszeniu wezwania zyskują na otwarciu blisko 37 proc., do 38,38 zł. Cena w wezwaniu to 39 zł za akcję. Zyskują także pozostałe spółki telekomunikacyjne, jak Orange Polska - ponad 12 proc. oraz Cyfrowy Polsat - 3,5 proc. Z pozostałych dużych spółek na zielono świecą jeszcze walory CD Projektu oraz Pekao. Znacznie szersza jest grupa hamulcowych. Pięć spółek zniżkuje o ponad 2 proc., a trzy spośród nich to banki: mBank, Santander i Alior. Do tego ponad 2 proc. tracą Dino Polska i LPP.

Jeśli chodzi zaś o WIG20, to dzisiejsza zwyżka na ten moment niewiele zmienia. WIG20 na otwarciu naruszył poziom 1750 pkt, jednak po chwili nastąpiło cofnięcie. Z tym pułapem indeks blue chips nie jest w stanie poradzić sobie od kilku dni. Wśród pozostałych indeksów europejskich przeważa jednak kolor czerwony, a wiele z nich traci ponad 1 proc., w tym m.in. niemiecki DAX. Jak pamiętamy, sesja piątkowa w USA nie należała do udanych. S&P 500 oraz Nasdaq zakończyły ją ponad 1-proc. spadkami.

Na rynku walut bardzo spokojnie. Dolar wyceniany jest na 3,76 zł, a euro na 4,45 zł.

Baryłka ropy typu WTI zniżkuje o poranku około 1 proc., do 40,7 dolarów. Złoto utrzymuje się przy 1952,5 dolarów za uncję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA