fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Kolor czerwony powrócił na GPW

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Na początku czwartkowego handlu nieco więcej do powiedzenia na warszawskim parkiecie mają sprzedający.
Ich przewaga nie jest jednak znacząca. Najwyraźniej cześć inwestorów w Warszawie postanowiła zrealizować zyski z ostatnich udanych sesji. W efekcie po dwóch kwadransach od rozpoczęcia notowań WIG20 notowany był 0,2 proc. pod kreską. W przeciwieństwie do poprzednich sesji dziś krajowe indeksy wypadają nieco gorzej na tle pozostałych europejskich rynków akcji, gdzie przeważa kolor zielony.
Warto jednak przypomnieć, że w ostatnich dniach krajowi inwestorzy przestali się jednak oglądać na zagraniczne parkiety podążając własną ścieżką. Wpływ na przebieg dzisiejszej sesji mogą za to mieć dane z krajowej gospodarki. Po południu inwestorzy poznają najnowsze informacje na temat marcowej dynamiki produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.
W gronie największych spółek panują mieszane nastroje. Spadkowy początek sesji w Warszawie zawdzięczamy głównie przecenie walorów KGHM, które podążyły śladem spadających notowań miedzi na ,.światowych giełdach. Sprzedający są również aktywni na papierach większości spółek z sektora finansowego. W tym gronie negatywnie wyróżniają się, notując największy spadek, PZU i PKO BP. Na drugim biegunie, wśród drożejących firm, prym wiodą Energa i Alior. Nieco lepsze nastroje panują na szerokim rynku akcji , gdzie w czwartkowy poranek w przewadze były drożejące walory.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA