fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Garstka spółek groszowych wypracowuje aż 20 proc. obrotów

Wall Street
Bloomberg
To ilustruje jak ważną rolę na amerykańskim rynku akcji odgrywają inwestorzy indywidualni.

We wtorek wśród dziesięciu najbardziej aktywnych akcji znalazły się papiery sześciu spółek „groszowych", czyli wyceniane poniżej jednego dolara. Podobnie było w poniedziałek, wskazują dane firmy Themis Trading LLC's Joseph Saluzzi.

Wczoraj wolumen obrotów walorami sześciu spółek „groszowych" wyniósł 2,8 miliarda sztuk i stanowił 18 proc. całego rynku.

Gorączkowe zakupy traderów detalicznych w ostatnich sześciu miesiącach mocno windują wolumen obrotów na głównych giełdach, ale też gdzie indziej, zauważa Bloomberg.

Wpływ inwestorów indywidualnych jest szczególnie widoczny, jeśli porównamy NYSE i Nasdaq z platformami brokerów, gdzie często kierowane są zlecenia z takich aplikacji jak Robinhood. W grudniu po raz pierwszy od co najmniej 2008 roku wolumen obrotów na tych ostatnich okazał się większy.

Podwyższony wolumen obrotu akcjami utrzymujący się od miesięcy podskoczył w minionym tygodniu, kiedy średnio wynosił 14,8 miliarda sztuk. Wyższy był tylko w trzech tygodniach marca 2020 roku oraz w okresie dwóch tygodni podczas światowego kryzysu finansowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA