Reklama

Start sesji znów z tym samym liderem

Mimo spadków na rynkach zagranicznych, GPW zaczęła dzień od lekkiej przewagi popytu. Kolejny dzień z rzędu wyróżniał się gamingowy gigant.

Aktualizacja: 16.06.2021 09:15 Publikacja: 16.06.2021 09:12

Start sesji znów z tym samym liderem

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Wtorek na Wall Street zakończył się spadkami, od 0,2 proc. w przypadku S&P500 do 0,7 proc. na Nasdaq Composite. W Tokio przewagę też miała podaż, czego efektem był spadek Nikkei 225 o 0,5 proc. Mimo to WIG20 zaczął środę od zwyżek - rósł rano o 0,35 proc. do 2238 pkt. Z kolei mWIG40 spadał o 0,1 proc., a sWIG80 rósł 0,25 proc. Drugi dzień z rzędu największa aktywność skupiała się na CD Projekcie - jego akcje drożały o 5 proc. przy obrocie (po 5 min) sięgającym 32 mln zł.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Giełda
Sprzedający zdominowali piątkową sesję
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Partonat Rzeczpospolitej
21-22 października br. odbędzie się XIII edycja Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG
Giełda
Wyprzedaż w Warszawie. Inwestorzy mają nowy powód do obaw
Giełda
Fatalne wieści z europejskich giełd. Obawy o banki w USA biją w rynki
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Giełda
Europa chce własnej giełdy: Merz i Draghi naciskają na wspólny rynek kapitałowy
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama