fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW zaczyna tydzień od wzrostów. Mocny jest też złoty

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
WIG20 zaczyna sesję od zwyżki i kieruje się do najwyższych poziomów z zeszłego tygodnia. Znów bardzo mocny jest złoty.

Na starcie poniedziałkowej sesji WIG20 dotarł do 1750 pkt, czyi w okolice maksimów z poprzedniego tygodnia. Jak na razie atak kupujących został odparty, jednak po dwóch godzinach handlu WIG20 jest około 0,3 proc. nad kreską. Na czele pozostaje PGE, którego notowania zyskują około 6,5 proc. Wśród liderów jest inna spółka energetyczna, czyli Tauron. Grono hamulcowych jest dość wąskie i liczy pięć podmiotów. Najsłabsze są Cyfrowy Polsat oraz CD Projekt, gdzie spadki przekraczają 1 proc. Mocne, ponad 1-proc. zwyżki notują indeksy małych i średnich spółek. mWIG40, podobnie jak WIG20, wraca do najwyższych poziomów w zeszłym tygodniu, jednak sWIG80 wybija się na nowe szczyty, przekraczając poziom 12600 pkt.

Optymistyczne nastroje panują na większości europejskich rynków akcji. Z kolei kontrakty na amerykański S&P500 zniżkują z rana o 0,39 proc., do 3030 pkt.

Złoty kontynuuje zwyżkę. Notowania USD/PLN spadły już poniżej 4 zł i sięgają 3,97 zł. Euro kosztuje 4,42 zł. Dolar i euro coraz mocniej zbliżają się do poziomów sprzed marcowej paniki.

Po piątkowym umocnieniu baryłka ropy WTI utrzymuje się powyżej 35 dolarów. Uncja złota wyceniana jest na 1737 dolarów, co oznacza wzrost o 0,37 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA