fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Poznaliśmy największe gwiazdy rynku kapitałowego w Polsce

fot. Anna Górajka
Fundamenty rynku tworzą konkretni ludzie. Dobrze wykształceni, doświadczeni, pełni pasji i energii. Podczas piątkowego Balu „Parkietu” doceniliśmy osoby, które w 2020 r. mają szansę odegrać znaczącą rolę na krajowym rynku kapitałowym.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen

Koncern dostał nagrodę w kategorii wydarzenie, z kolei jego prezes został laureatem według czytelników „Parkietu”. „Skuteczny i sprawny menedżer. Rynek liczy na dalszy rozwój programu Orlen w portfelu, sukces przejęcia Lotosu i inne transakcje” – to argumenty przemawiające za wyborem Obajtka. On sam nie ukrywa, że rok 2020 zapowiada się ciekawie. – PKN Orlen ma duży potencjał, który konsekwentnie wykorzystujemy. Podejmujemy decyzje gwarantujące spółce dynamiczny rozwój w perspektywie kolejnych dekad – mówi.

Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu

Chemiczny Ciech został laureatem naszego zestawienia w kategorii spółka. – W 2020 roku chcemy jeszcze mocniej wykorzystywać element innowacyjności, nie tylko dla istniejących linii biznesowych, ale także poszukiwać tzw. future businesses przy współpracy ze startupami i ośrodkami akademickimi – zapowiada prezes Ciechu. Dodaje, że rok 2020 będzie przebiegał przede wszystkim pod znakiem dalszej realizacji strategii biznesowej. Kapitalizacja chemicznej spółki obecnie przekracza 1,9 mld zł.

Marek Dietl, prezes GPW

Szef Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie został Gwiazdą Roku 2020 w kategorii menedżer. „Skuteczny realizator strategii rozwoju giełdy, a wraz z nią całego rynku kapitałowego” – to niektóre z argumentów przemawiające za jego kandydaturą. Mimo trudnego otoczenia rynkowego dba o to, żeby giełda nadal była istotnym ogniwem w krajowej gospodarce. Temu służą liczne nowe inicjatywy. Dietl podkreśla, że rok 2019 był pod tym względem bardzo pracowity, a w kolejnych latach dziać się będzie jeszcze więcej.

Iwona Sroka, była prezes KDPW, obecnie członek zarządu Murapolu

Kapituła redakcji przyznała nagrodę Iwonie Sroce w kategorii menedżer. Ta ceniona ekspertka rynku kapitałowego obecnie zarządza skutecznie spółką Murapol. – Wierzę, że w 2020 roku będzie można nie tylko nadal lokować oszczędności i zarabiać na rynku mieszkaniowym, ale w końcu również cieszyć się ze wzrostu wartości naszych oszczędności na warszawskiej giełdzie – mówi. Ma nadzieję, że nie zabraknie nowych emitentów, a giełdowych debiutów będzie więcej niż wycofań.

Paweł Borys, prezes PFR

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju został wybrany na Gwiazdę Roku 2020 głosami czytelników „Parkietu”. „To główny autor nabierającego rozpędu rynkowego systemu emerytalnego. 2020 to decydujący rok dla pracowniczych planów kapitałowych – iskierki nadziei dla polskiego rynku kapitałowego” – tak brzmi argumentacja przemawiająca za wyborem Borysa. Jest on ekonomistą i menedżerem specjalizującym się w bankowości, rynku kapitałowym i polityce gospodarczej. Od maja 2016 r. prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

aa
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA