fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Początek nieco lepszy niż wczoraj

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Czwartkowa sesja, przynajmniej z początku, nie zapowiada jakichś większych zmian WIG20. Indeks blue chips utrzymuje się jednak nieco powyżej zamknięcia z poprzedniego dnia.

Sesja we środę miała spokojny charakter, a zmienność WIG20 sięgała około 10 pkt. W trakcie dnia doszło do testu wsparcia na poziomie 2200 pkt. Obroty zaś ledwo przekroczyły 0,5 mld zł. Po kwadransie od startu sesji w czwartek WIG20 utrzymuje się w pobliżu zamknięcia z poprzedniego dnia, czyli na 2209 pkt. Sporym ciężarem w gronie największej dwudziestki są walory PKN Orlen, zniżkujące o 2,5 proc. Na czerwono świecą jeszcze notowania Aliora, mBanku, Play i Orange. Wracając do Orlenu, pretekstem do sprzedaży akcji są wyniki finansowe. Po wczorajszych spadkach dziś liderem zwyżek jest Dino Polska. Kurs zyskuje 1,2 proc. i sięga 142,7 zł za walor.

Na zielono wystartowały indeksy małych i średnich spółek. sWIG80 wraca do utraconego wczoraj poziomu 11450 pkt. mWIG40 z kolei otworzył się luką wzrostową i sięga 2689 pkt.

Dziś nieco lepsze nastroje niż wczoraj panują europejskich giełdach. W czołówce pod względem zwyżek jest m.in. DAX, zyskujący blisko 0,6 proc. Przypomnijmy, że amerykański S&P500 zakończył wczorajszą sesję zwyżką o 0,28 proc. i powrócił nad poziom 3000 pkt.

Złoty nieco się umacnia do innych walut, głównie do dolara, który kosztuje 3,83 zł. Frank jest wyceniany na 3,87 zł, a funt na 4,95 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA